השמיים נפתחו

לאן הישראלים טסים?

נתונים מפברואר 2022

טורקיה - 97,961 נוסעים

ארצות הברית - 91,021 נוסעים

צרפת - 58,850 נוסעים

איחוד האמירויות - 54,705 נוסעים

גרמניה - 44,210 נוסעים

אנגליה - 41,075 נוסעים

איטליה - 40,870 נוסעים

עוד יעדים מומלצים לפסח

מונטנגרו

יעד קרוב, יפהפה וזול שלא מעט ישראלים גילו בזמן הקורונה. כעת, כשכולם חוזרים ליעדים המוכרים, זה דווקא הזמן להמשיך וטייל ביעד מפתיע ופחות עמוס.

המדריך המלא לחופשה במונטנגרו


לחבילות נופש במונטנגרו הכנסו ל"הולידיי פיינדר"

יוון

אחת המדינות האהובות על הישראלים נפתחה בצורה מלאה ואף ויתרה על הצורף בטופס ה-PLF. ריבוי הטיסות מהארץ למספר רב של יעדים, מאפשרים למצוא את חופשה קרובה ויחסית זולה לעונה הזו. 

המדריך המלא לחופשה ביוון


לחבילות נופש ביוון הכנסו ל"הולידי פיינדר"

הונגריה

היות וכל הטיסות לפסח יקרות, אפשר להתנחם בכך שהשהייה ביעד עצמו זולה מאוד ומספקת חווייה אירופאית קלאסית עם אוכל טוב, מרחצאות חמים וכמובן שופינג. כמו כן, הונגריה נפתחה לגמרי לתיירים, ללא הגבלות כלשהן.

המדריך המלא לחופשה בבודפשט


לחבילות נופש בהונגריה הכנסו ל"הולידיי פיינדר"


גאורגיה

עוד יעד שנמצא בעלייה בשנים האחרונות וקיבל אליו לא מעט ישראלים בזמן הקורונה. הוא משלב ישן וחדש, טבע ואורבני, טיולים ובטן גב. כל אחד יכול למצוא במדינה הזו את החופשה שמתאימה לו במחירים זולים.

המדריך המלא לחופשה בגאורגיה


לחבילות נופש בגאורגיה הכנסו ל"הולידיי פיינדר"


סיישל

בזמן הקורונה סיישל היוקרתית הפכה לנגישה מאוד עבור הישראלים בזכות העובדה שנשארה פתוחה עבורנו והטיסות הישירות של חברת אייר סיישל. גם כעת, כשכולם מתחילים לחזור לתאילנד, סיישל נשארה זמינה ומדהימה כמו תמיד. 

המדריך המלא לחופשה בסיישל


לחבילות נופש בסיישל היכנסו ל"הולידיי פיינדר"

כמה ישראלים באמת טסים עכשיו?

כמה ישראלים באמת טסים עכשיו?

כמה עולות הטיסות בפסח?

כמה עולות הטיסות בפסח?

טיפים לטיסות

הזמנת טיסה

מומלץ להזמין את הטיסה/חבילת הנופש עם אפשרות לביטול או שינוי תאריך גמיש. לפעמים זה יגרור תוספת תשלום, אך זה מאפשר לנו להיות רגועים.


את ההזמנה עצמה מומלץ לעשות דרך אתר/חברה ישראלית (הכפופה לרשות להגנת הצרכן) או דרך חברת התעופה ישירות ולא דרך אתר צד ג', על מנת שתהיה לנו כתובת ברורה לפניות.


ביטוח

כשמזמינים ביטוח נסיעות מומלץ להוסיף כיסוי קורונה (יש מדינות שמחייבות זאת). הוא אמנם אחד המרכיבים הכי יקרים בביטוח, אך הוא מכסה שינויים לא צפויים, ביטולים, תוספת למלון בחו"ל או מחלה.


אם אתם טסים למדינה שדורשת בדיקת קורונה לאחר הנחיתה (תאילנד למשל) מומלץ לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה מהארץ, על מנת לא לגלות שאתם חולים לאחר שתנחתו בחו"ל.טופסולוגיה

למרות שאפשר להציג הכל היום בטלפון, מומלץ להגיע לשדה עם העתק מודפס של כרטיסי הטיסה/תעודת הקורונה/אישורים נוספים. זה מאוד מייעל את התהליך בצ'ק אין בנתב"ג.


הדרך הכי טובה לברר את כל מה שנדרש מכם לפני הטיסה (בדיקות/ מילוי טפסים וכו) היא להיכנס לשגרירות המדינה אליה אתם טסים, שם לרוב מפורטות כל ההנחיות בצורה ברורה.


בשדה התעופה

בגלל העלייה בכמות הטסים והעובדה שבנתב"ג עדיין לא חזרו לעבוד בהיקף מלא, בתקופה האחרונה נרשמים תורים ארוכים בהליך הצ'ק אין. בעקבות כך עדיף להגיע לשדה כ-3.5 עד 4 שעות לפני ההמראה.


למרות ההקלות הרבות בהנחיות, עדיין צריך לטוס עם מסכות. יש חברות שדורשות מסכה ספציפית מסוג N-95. מומלץ לברר מראש או פשוט להגיע עם המסכה הזו לטיסה.

Sopotnicki, shutterstock

מתי נטוס בלי מסכה?

אחד הסימנים הכי מובהקים שיעידו על כך שחזרנו לטוס כמו פעם יהיה הורדת המסכות בטיסות (זוכרים שפעם טסנו בלי מסכות?). נכון להיום לא נראה שההנחיה הזו בדרך להשתנות בארץ למרות שלא מעט חברות תעופה בינלאומיות כבר הפסיקו לחייב עטיית מסכות גם בטיסות בינלאומיות.


כך למשל, בסקנדינביה כבר ביטלו את החובה לעטות מסכה בטיסות פנימיות ובינלאומיות בהן מדינת היעד לא דורשת זאת. גם חברות התעופה הבריטיות, כמו חברת הלואו קוסט ג'ט 2 הודיעו שהן מבטלות את החובה לעטות מסכות בכל הטיסות. באותן החברות ציינו שימליצו לנוסעים לעטות מסכות, אך לא יחייבו זאת. לאחרונה גם בריטיש איירווייז וחברות התעופה האמריקאיות הצטרפו לרשימת החברות שלא מחייבות מסכות, והן החברות הגדולות הראשונות שעושות זאת. היות ובארץ עדיין מחייבים מסיכות בטיסות, בקווים של חברות אלה לתל אביב יש לשים מסכה.

נהלי החזרה לארץ

לא צריך יותר לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה לארץ, אלא רק לאחר הנחיתה בנתב"ג


48 שעות לפני הטיסה חזרה לארץ צריך למלא הצהרת נוסע נכנס

לאחר הנחיתה בנתב"ג כולם חייבים לעשות בדיקת קורונה (63 שקלים בתשלום מראש)

כולם מחויבים להיכנס לבידוד ביתי של עד 24 שעות או עד קבלת תשובה שלילית מהבדיקה שנעשתה לאחר הנחיתה (המוקדם ביניהם)