בייבי? סטפס!


למה? זהירות, משפט בומרי לפנייך: לפני הסרטונים של צ׳ארלי ואדיסון, הטייטל ״ריקוד כיפי ומקפיץ״ היה שייך לגמרי לסמבה, והיא אפילו אחד הסמלים הלאומיים של ברזיל. ועכשיו כשסיימנו את שיעור ההיסטוריה הזה, למה אנחנו חושבים שהסמבה תתאים במיוחד לך? כי האמת היא שהגיע הזמן לתת קצת כבוד לטיני לפוריו, לא ראינו כזה כבר הרבה מאוד זמן. הסמבה היא קצבית, היא מגניבה, וגם ב-15 שניות אפשר להעביר אותה. למה את מחכה? #foryou #fyp #ביתספרלמוזיקה.


איך? הסמבה נספרת בספירות של 4 או 8 זה לא משנה. אפשר 1,2 - הכל הולך. הצעד הראשון בגודל בינוני, הצעד השני הקטן ביותר והאחרון הגדול ביותר. הריקוד מאופיין בתנועה שנקראה באונס. היא תהיה נוכחת בכל התנועות, באונס הכוונה לעליות וירידות בברכיים ובקרסול. אבל! אנחנו ננסה בעזרת עבודת אגן קדימה ואחורה לגרום לזה שלא יהיו לנו עליות וירידות בחלק גוף העליון ונשמור על גובה אחד.למה? מזל טוב על השחרור! אין כמו לעשות משהו בשביל עצמך. נשמע שהעולם הוא תפוח ואתה מחכה לתת בו ביס גדול, אז למה לא להתחיל מללמוד ג׳ייב? נכון, ג׳ייב נשמע קצת כמו פקודה בשפת תכנות, אבל האמת שלא בגלל זה אנחנו חושבים שהוא מתאים לך. מדובר בריקוד מהיר, קצבי, עם מלא טוויסטים מגניבים ותזוזות מהירות, בקיצור - מי שלומד אותו צריך להיות עם אנרגיה גבוהה, אש בעיניים ולב שובב. תיארנו אותך? יאללה, לג׳ייב!


איך? בעצם מיקס של כל מיני סגנונות כמו הטוויסט, סווינג, בוגי בוגי ועוד. זה ריקוד שמח, קופצני והרבה פעולה של בני הזוג ביחד. גם את הג'ייב אנחנו נספור בספירות של 8 רגילות.


למה? יש לנו בשבילך מילה אחת - סלסה. כן, כן, סלסה. לא, לא התוספת המושלמת לנאצ׳וס. הריקוד! למה סלסה? בגלל שהיא צעירה ומקפיצה, מלאת תשוקה ורגשות, והיא תעזור לך לצאת מהמציאות ולהפוך את החיים שלך לפנטזיית ״בובה פראית״ שתמיד חלמת עליה. חוץ מזה שעם הפרטנר הנכון לריקוד החיים שלך בכלל ירגישו כמו טלנובלה אחת גדולה - בקטע טוב כמובן - אז הגיע הזמן להשחיז את הספרדית שלמדת מקטנטנות, לעלות על נעלי עקב ולהרגיש את הקצב בגוף. איי איי איי!


איך? בסלסה הקלאסי אנחנו סופרים שמונה ספירות, מתוכן אנחנו לא נחשב צעדים בספרה 4 ובספרה 8. הכוונה שאנחנו נספור 1,2,3 5,6,7 - ובמקום שיש את הספרה 4 ו- 8 ישנה שהייה. הריקוד, גם כן, מאופיין בהרבה תנועות אגן. צעדים יחסית קטנים, יש לנו הרבה שחרור ואלתורים, סיבובי בני הזוג וקצב סוחף.


למה? האינטימיות שלכם חזקה ובועטת אבל בא לכם תחביב זוגי, מהנה ופעיל שאפשר גם להוציא החוצה. זה הזמן להכיר את הממבו - הריקוד האולטימטיבי לזוגות מאוהבים, קצת מאתגר אבל משתלם בטירוף. הממבו הוא בכלל האבא של הצ׳ה צ׳ה צ׳ה, אבל בכל הקשור לסגנון הוא לגמרי דאדי - סקסי, מרגש ומלא בעומק ובתזזיתיות מפתיעה. שלא תטעו - הממבו הוא ריקוד לא קל, אבל תהליך הלמידה והתוצאה שוות את הכל. לנו נשמע שזה בדיוק מה שאתם צריכים בשביל להגיע לשלב הבא.


איך? אין הרבה חוקיות תנועה. הממבו והסלסה מאוד דומים, הצלחתם שם תצליחו גם פה. ההבדל הוא שבממבו אנחנו עושים הפסקה על הסיפרה 1 ואנחנו מתחילים בספרה 2. בהתאם נעשה הפסקה בספרה 5. זה אומר שתהיה לנו הפסקה ואז 2,3,4, צעדים 6,7,8.


למה? תראה, אנחנו לא באמת יכולים לומר לך מה לעשות עם החיים שלך, כי אם כן זה יהיה משהו בסגנון ״לך עם הלב שלך״ - כלומר אמיתי, אבל קצת קלישאה. טיפה כמו הרומבה, כשחושבים על זה. הרומבה יכולה להיות בשבילך משהו כיפי וחדש, מלא חיים ותשוקה - משהו שיגרום לך לקום על הרגליים, לנענע את הישבן ולשאול את עצמך ״אלוהים אדירים, איך לא עשיתי את זה עד היום?!״. הרומבה היא יצרית ומשוחררת, היא אמיתית עם קצת קלישאה, היא עובדת נפלא כשיש שניים - וכל מה שחסר זה אתה.


איך? מתאפיין בתנועות אגן. לריקוד רומבה ארבע ספירות, אבל בספירה הראשונה אנחנו לא עושים צעדים. לכן, בדרך כלל גם נספור 2,3,4 ושוב 2,3,4 ו"נפספס" כל פעם את הספירה האחת. היא קיימת - אבל לא נעשה צעדים.


למה? אם התיאור הזה הוא לגמרי את, תני לנו לספר לך על ריקוד הצ׳ה צ׳ה. מדובר בריקוד אינטימי ושובב, שיכול לעזור לך לפלפל קצת את העניינים עם הבעל מזה 30 שנה - ואולי בסופו של דבר אפילו לגלות את עצמכם מתאהבים מחדש בזכות הריקוד. אם אתן לובשות מכנסי שלושת רבעי בצבעי פסטל וחולצה עם מחשוף שלא העזתן ללבוש כשהייתן נערות כי אתן מבינות שעכשיו זה הרגע שלכן להנות מכל מה שיש לחיים להציע - צ׳ה צ׳ה הוא לגמרי הריקוד בשבילכן. בהצלחה!


איך? נשמור על קצב של 5 צעדים: אחת, שתיים, צ'ה צ'ה צ'ה.ניקח את רגל ימין בצעד הצידה ונסגור את רגל שמאל אליה. נחזור שוב על הפעולה, רק שהפעם רגל שמאל תצא קדימה, נעביר משקל אחורה לרגל ימין, רגל שמאל תחזור הצידה, והפעם נסגור את רגל ימין לרגל שמאל, רגל שמאל שוב תצא הצידה, רגל ימין תזוז אחורה. מעבירים משקל קדימה לרגל שמאל, וחזרנו לנקודת ההתחלה. לא לשכוח לשמור כל הזמן על תנועות האגן.


למה? אם את מחפשת משהו לעשות בבית, משהו כיפי, שובר שגרה ונחמד - למה שלא תלמדי פסדובלה? כן, אנחנו יודעים שזה נשמע כמו סוג של פסטה וכן, גם אנחנו נהיינו רעבים אחרי המשפט הזה, אבל האמת היא שפסדובלה הוא ריקוד כיפי ומשחרר שמשלב בתוכו אלמנטים תיאטרלים יחד עם משחק חתול-עכבר שכזה. זה הזמן לקחת את הפרטנר, לסגור לכם שעתיים בסלון בערב וללמוד את התנועות יחד. ומי יודע? אולי בעוד שנה תהיי אמא ל-4. או שלא. 


איך? פאסו - רוקדים בספירה של שמונה. לעיתים הזוגות יכולים לשחק עם המקצב ולהוסיף 4 ו-, 8- ו. זאת אומרת שהספירה תהיה 1,2,3,4,5,6,7,8 ואז 1. עוד חילקנו את הספרה 4 לחצי וגם את הספרה 8 לחצי. הבסיס הכי פופולרי זה כמובן ספירות רגילות של שמונה. 1.2.3.4.5.6.7.8 ושוב.


למה? תני לנו לנחש - השיער שלך פרוע אבל יפה, את לובשת בגדי וינטג׳ צבעוניים, יש לך סיפורים פיקנטיים על כל דבר בעולם והאחייניות רוצות שרק את תעשי להן בייביסיטר. צדקנו? אם כן, הריקוד שאת חייבת להתחיל ללמוד הוא לא אחר מאשר לטינו. לא, לא הריקוד בת-מצוות הישן של שני צעדים ימינה-שני צעדים שמאלה-שני צעדים אחורה-נענוע וקפיצה. זה לטינוס. לטינו הוא שילוב של כל סגנונות הריקוד הלטינו-אמריקאיים - הוא לוקח את המאפיינים המעולים בכל סגנון אחר, ומאמץ אותם אליו וחוגג אותם בכל הכוח. קצת כמוך, לא? אין ספק שמדובר בשילוב משמיים.


איך? נעשה לכם את זה פשוט – מדובר בשילוב של הריקודים בהם אי אפשר לשמוע את המוזיקה בלי להצטרף לקצב. הבסיסיים של הריקוד הוא בעצם שילוב של הריקודים הלטיניים שבהם ניתן לראות את הסמבה, הסלסה, צ'ה צ'ה והרומבה.


למה? אוקיי, תשמע אותנו עד הסוף - אם אתה לובש מכנסי ג׳ינס של ליוויס אורגינל וחולצת טריקו קצרה, כל מה שאתה צריך לעשות כדי לשדרג את הלוק זה בלייזר איכותי, כמו שהיו עושים פעם. בטח חיפשת תחביבים שלא כל כך הצליחו, כמו מבשלת בירה עצמאית או חוג כתיבה יוצרת, וזה בסדר גמור - כי ואלס הוא לגמרי השלב הבא. תחשוב על זה - ריקוד קצבי, עם פרטנרית יפה, שיעזור לך גם לשמור על כושר, גם להנות וגם להתחבב על כל הנשים במתנ״ס. סמוך עלינו.


איך? הריקוד מאופיין בצעדים גדולים. יש לנו שלושה צעדים: הצעד הראשון עם העקב והשניים הנוספים עם האצבעות. הוואלס מאופיין בעליות וירידות. הצעד הראשון אנחנו יורדים, השני מתחילים לעלות ובצעד השלישי בספירה השלישית אנחנו בנקודה הכי גבוהה.


למה? מישהו אמר… טנגו? כן! אנחנו אמרנו טנגו, כי אנחנו חושבים שזה בול בשבילך. אם אתה לובש מכופתרות כל היום והלו״ז שלך עמוס, אם אתה מנהל מספר עובדים אבל מרגיש קצת לבד בפסגה - הגיע הזמן להכיר את הטנגו. בשביל להוביל בטנגו צריך להיות עדין אך אסרטיבי, לזרום אבל להראות מקצועיות, להיות מלא רגש אבל לדעת לתעל אותו לתוך הריקוד. טנגו יכול לעזור לך להשתחרר אבל בגבולות בטוחים ומוכרים, למצוא את הדרך שלך ועל הדרך גם להרוויח תחביב חדש. בהצלחה!


איך? בטנגו הספירה היא של Slow ו-Quick, עם ברכיים כפופות מעט, כדי לשמור על גובה קבוע ולאפשר הליכה "חתולית". התנועה תהיה רכה וחלקה ונהיה חייבים להבין את משמעות המוזיקה וממש - להרגיש אותה.