קרן משפחת אבירם

קרן משפחת אבירם הוקמה בשנת 2021 על ידי איש העסקים והיזם זיו אבירם וארבעת ילדיו: גילי, ניר, נועה וגל. פעילות הקרן משקפת את עולם הערכים של המשפחה – שילוב של חדשנות, מעורבות חברתית, חיבור לאדמה ולארץ ומתן הזדמנויות, לטובת שיפור מציאות חייהם של אזרחי ישראל והאזור, בהווה – ובעתיד. חדשנות כמנוע לשיפור המציאות, ושילוב עסקים עם עשיית הטוב שזורים בפעילותו של זיו אבירם לאורך השנים, החל בחברת "MobilEye" שהביאה למהפכה מצילת חיים בתחום בטיחות הדרכים ושינתה את עולם התחבורה העולמי וכלה בחברת "OrCam" המעניקה פתרונות משני חיים לאנשים הסובלים מלקות ראייה או מלקות שמיעה.

קרן משפחת אבירם

BEEWISE


שנת הקמה: 2018
מדינה: ישראל.
חזון: לייעל את תעשיות ההאבקה וייצור הדבש ולהציל דבורים.
תיאור הסטארט-אפ: הכוורת הרובוטית הראשונה והיחידה בעולם שפועלת על אינטליגנציה מלאכותית. Beewise פיתחו פלטפורמה מקיפה המאפשרת תחזוקה מרחוק של כוורות, וכך תורמים להצלת דבורים ולמניעת קריסת מושבות.


BEEWISE

Bio-Circular (Biotic)


שנת הקמה: 2020
מדינה: ישראל.
חזון: לסייע בייצור אלטרנטיבה לפלסטיק.
תיאור הסטארט-אפ: ביוטיק מייצרת חומרים אופטימליים לחלופות פלסטיק מבוססות מאובנים: משתמשים בביומסה ימית כחומר גלם לתהליך תסיסה המייצר פולימרים PHBV מתכלים.

Bio-Circular (Biotic)

BMTA&C


שנת הקמה: 2019
מדינה: מרוקו.
חזון: להימנע מאובדן מזון באפריקה ובמדינות מתפתחות.
תיאור הסטארט-אפ: פיתוח טכנולוגיית קירור סולארית ייחודית שהיא יעילה יותר, חסכונית יותר וידידותית יותר לסביבה. המודל הנוכחי נועד למנוע אובדן פירות וירקות, אבל הטכנולוגיה נועדה להיות מותאמת גם לחלב, בשר ביצים ושאר מוצרים מתכלים, ממזון ועד ציוד רפואי.

BMTA&C

RedC Biotech


שנת הקמה: 2015 מדינה: ישראל.
חזון: לספק עירויי הדם ללא תלות בתורמים ובמתנדבים.תיאור
הסטארט-אפ: טכנולוגיה לייצור תאי דם אדומים אוניברסליים, החיוניים
בטיפול בטראומה, בלידות, בניתוחים, בטיפול בסרטן ובהפרעות דם שונות. מטרת החברה
היא ליצור עירויי RBC בעלות של 50 דולר ליחידה, וללא תלות בתורמים ובמתנדבים.


RedC Biotech

AKYAS Sanitation


שנת הקמה: 2018
מדינה: ירדן.
חזון: לפתור את משבר התברואה שמשפיע על 4.2 ביליון אנשים בעולם.
תיאור הסטארט-אפ: טכנולוגיה מיוחדת לתעשיית התברואה, הכוללת מערכת של 3-ב-1: אסלה.
להפרדת הנוזלים מהצואה, אבקה לחיטוי פתוגנים מהפרשות, ושקית אשפה נושמת וניתנת לקומפוסט. הסטארט-אפ נולד כפתרון אפשרי להתפרצות הכולרה בתימן, וכעת נמצא בשלב הפיילוט השלישי שלו בירדן וצפוי להיכנס לשוק בהודו ובבנגלדש.

AKYAS Sanitation