צילום: My social

דזירה:


לצ'יפס


אוהבים צ'יפס? זה בדיוק הזן עבורכם. קליפתו של הדזירה אדומה וצורתו אובלית ושונה. וכפי שכבר הבנתם - מדובר בזן שמתאים בייחוד לטיגון. והנה סוד קטן: אם אתם אוהבים תפוצ'יפס בשקית, תשמחו לדעת שהזן הזה מתאים גם להכנת החטיף האהוב בבית. אפילו השגנו עבורכם את המתכון המדויק.

לחצו כאן


טיפ למנה: לקבלת צ'יפס פריך במיוחד, הכניסו את תפוחי האדמה החתוכים למי קרח, ונגבו אותם לפני הטיגון.

צילום: רויטרס

ראטה:


לפירה


תפוחי האדמה מזן ראטה מוארכים וקטנים יחסית. הם מתאימים בעיקר לבישול ולהכנת פירה.


טיפ למנה: כדי לדעת אם תפוחי האדמה מוכנים למעיכה, נעצו בהם סכין. אם היא חודרת בקלות זה הזמן להתחיל.

צילום: רויטרס

מוניק:


לאפייה ובישול


בדומה לזן הסלטיאן, גם תפוחי האדמה מזן מוניק מאופיינים בצבע צהבהב, וטעמם עשיר יותר מהזן הלבן המוכר. קליפתם דקה יחסית והם מתאימים בעיקר להכנת תפוחי אדמה בתנור, אבל גם לפירה.


טיפ למנה: כדאי לאפות את תפוחי האדמה על קליפתם. כך תרוויחו גם רכיבים תזונתיים חיוניים וגם תזכו למעטה פריך במיוחד.

צילום: רויטרס

אגריה:


מתאים במיוחד למדורה וצ'יפס


אגריה הוא זן עשיר בטעמים. צורתו עגולה ומעט מאורכת וצבעו צהבהב. הגדולים שבתפוחי האדמה הללו מתאימים למילוי בגבינות, חמאה ומתבלים שונים.


טיפ למנה: 
אפשר לעטוף את תפוחי האדמה מסוג אגריה בנייר כסף ולזרוק למדורה או פשוט לאפות בתנור. לאחר האפייה, פותחים אותם, מתבלים לפי הטעם ואוכלים בעזרת כפית. המרקם דומה לפירה.

צילום: רויטרס

אליאנס:


לתנור ולבישול


זן זה גדל בדרך כלל בגידול אורגני, ולרוב ניתן למצוא אותו בחנויות הטבע כשקליפתו מלאה באדמה. למרות המראה הפחות חינני, כדאי לדעת שדווקא האדמה היא זו השומרת על תפוח האדמה ומגנה עליו מפני תהליכי התחמצנות והרס שעלולים להיגרם כתוצאה מחשיפה לאור ולשמש. מבחינת שימוש במטבח זהו תפוח אדמה שמתאים למגוון שיטות הכנה – אפייה, טיגון או בישול.


טיפ למנה: כשתפוח האדמה איכותי ומובחר, לא צריך להוסיף הרבה כדי לזכות בטעם משובח. אפייה בתנור עם שמן זית ומעט מלח גס תעשה יופי של עבודה.

צילום: רויטרס

ויטלוט:


למנות שמיועדות לגנוב את ההצגה


יצא לכם להיתקל פעם בתפוח אדמה סגול? אם לא, כדאי שתכירו את "ויטלוט". מדובר בתפוח אדמה ששייך למשפחת הסגולים – כמו בז'רק וויטלוט. תפוחי אדמה מסוג סגול מתאימים בעיקר למנות שמיועדות לעורר עניין בשולחן, וזאת בשל המראה הייחודי שלהם. ניתן להשיג בעיקר בשווקי בוטיק למיניהם.


טיפ למנה: מנה מיוחדת כמו תפוחי אדמה סגולים אפויים מתאימה בייחוד לאירוח. הניחו אותה במרכז השולחן ותנו לה את הכבוד המגיע לה.