יחסינו לאן?

לא שוכחים את הפתק של אריק, מרימים מופע מחווה לפרצופים השמחים של הגר
וזורקים לאוויר טו-אוב של דניס פעם בכמה דקות? אתם במקום הנכון.
חתונה ממבט ראשון סוגרת עונה שהפכה את כולנו למומחים באהבה

דובי ואריק

ההתחלה של דובי ואריק לא הייתה פשוטה. הם הגיעו לתוכנית כדי לפתוח פרק ב', אבל דווקא כמו זוג צעיר נתקלו במחסום הרושם הראשוני שליווה אותם לאורך כל הדרך. זה התחיל מהרגע הראשון: במקום לרוץ אל אריק, דובי התרגשה ממעמד החופה והתייחסה לילדים, לקהל, לעורך הטקס ורק אז לחתן המיועד. וגם שם, סירבה להחזיק לו את היד. העלבון של אריק התעורר ומאז לא פספס אף מהמורה בדרך.


אריק ניסה לראות את הטוב בדובי, אבל לא תמיד הצליח. לא את העוצמות שגרמו לה לצאת מהמכונית באמצע הנסיעה, לא את הסיבה להיעדרות מיום ההולדת שלו ולא את המשיכה שהיא דווקא כן מרגישה כלפיו. אחרי הפיצוץ שכמעט הוביל את דובי לפרוש מהתהליך, הם החליטו לפתוח דף חדש. הפעם, לשם החברות. אז הרומנטיקה נשארה בארץ, דובי ואריק טסו לברצלונה ואיזו דרך טובה יותר לפתוח החגיגות מזוג רימונים מתנה? אה סליחה נכון, זה אסור בתכלית האיסור, אז זרמנו עם אריק על 11 הדירות שלו, לא פחות ולא יותר.


הפיק הגיע במהלך סופ"ש הזוגות, כשדובי ציפתה שאריק יתמוך בה, אבל לו היו תוכניות אחרות. הוא פתח את הפנקס ושלף ממנו את חוסר שביעות הרצון מול כולם, מה שגרם לדובי להסתגר בחדר בבכי שעורר תחושות הזדהות מהצופים. בינתיים, אריק חיפש מקום טוב לתלות בו את פתק ההתנצלות, ועזרה ממזלג נראתה באותו הזמן כמו פתרון חכם. סלוטייפ, מישהו?


הרגע שדובי הסתחררה: בואו להיזכר באלבום החתונה של דובי ואריק

"גייסתי כוחות גדולים". מילה מדובי

"לצאת למסע נתפס אצל רובנו כדבר חיובי ומרגש, אבל זה לא תמיד קל. גייסתי את הכוחות ויצאתי לדרך, היה לי חשוב לזכור שעיקר העניין במסע אליו הגעתי הוא השקפת עולם חדשה שאסגל לעצמי. לקראת רגע קבלת ההחלטה, החלטתי לעשות 'צניחה חופשית'. הצניחה מחייבת שחרור אחיזה בקרקע והשמיים הם הגבול. תזכרו שלא משנה לאן אתם הולכים - כל עוד אתם הולכים. העיקר שתצאו, תצעדו, תלכו, תרוצו, תבכו, תתרגשו, תנשמו אוויר פסגות, תריחו את המלח של הים, תרגישו את הרוח ותיהנו מכל רגע, במיוחד אם הוא חלק מהדרך"

"שום דבר לא הכין אותי לרגע האמת". מילה מאריק

"שום דבר לא מכין אותך לרגע האמת. פרק ב' הוא פרק הרבה יותר מורכב מפרק א', כל צד מגיע כאשר הוא 'עץ נטוע עמוק באדמה', מעוצב, שורשיו חזקים וגם אם תעקור אותו, אתה יכול רק להזיז ולמקם על רקע נוף חדש - אותו לא תוכל לשנות. לצערי, במהלך התוכנית צפיתם גם ברגעים פחות נעימים, הן מבחינתי והן מבחינת דובי. לא פשוט להיות מצולם 24/7, אבל יש לזכור גם את רגעי הנחת. למדתי מהתהליך שיש בי את האומץ להעז גם בגילי המופלג, לקבל דחייה ובכל זאת להמשיך קדימה. אבל גם לקחת אחורה, להתנצל כשצריך ולפתור דברים בשיח מכבד"

כשדובי ואריק הגיעו לארץ נהדרת 

מערכת היחסים הכי מדוברת קיבלה את תו האיכות והגיעה כמובן לארץ נהדרת. מי שעומד מאחורי הדמויות הם עלמה זק וערן זרחוביץ', שעם הכניסה לפאנל לא הפסיקו להתווכח. אריק התלונן בתכלית התלונות, דובי מיד שמה רגליים על השולחן ומפה לשם תפסנו אותה אורזת עוד ועוד חפצים כדי לעזוב בפרץ אנרגיות משלה. מה היה לזוג של חתונה ממבט ראשון להגיד על החיקוי?

היכנסו לתגובה המלאה של דובי ואריק 


המכתב של אריק נחשף

אחרי המשבר של דובי ואריק בסופ"ש הזוגות, הייתה שאלה אחת שהעסיקה את כולם: מה בדיוק כתוב במכתב שאריק השאיר לדובי? אם גם אתם ניסיתם להקפיא את התמונה ולפענח את הפתק המטושטש ללא הצלחה, כנראה שתשמחו לדעת שמצאנו את הנוסח המפורט

וזה בדיוק מה שהיה כתוב בפתק המסקרן


מבחן החבר'ה

אי אפשר היה להתעלם מהדרמה שהתחילה בטקס החופה של דובי ואריק והמשיכה כל הדרך אל רחבת הריקודים. אנחנו כמובן לא היחידים ששמו לב לריחוק בין בני הזוג החדשים, אז שאלנו את המשפחה והחברים מה בדיוק הם חושבים על ההתאמה. מי יהיה יותר קנאי, והאם האורחים הצליחו לנבא את עתיד היחסים? לגרושתו כבר יש את התשובותאתם החלטתם: מה הסיכוי שדובי ואריק יישארו יחד?

היה או לא היה? חידון החתונות יוצא לדרך

נכון שאת כל השבתות האחרונות העברתם עם הזוגות של חתונה ממבט ראשון? אז זה הזמן להוכיח עד כמה אתם באמת מומחים

הדר ודניס

וואלה, זכינו להכיר את הדר ודניס. היא מורה לבלט וביולוגית, הוא מתכנת שמחפש את האחת לתת לה את המפתחות ללב וביחד המומחים טענו שזאת ההתאמה המושלמת. אם בתחילת הדרך דניס לא בדיוק תאם את הציפיות של הדר, אחרי שבוע אחד בלבד היחסים בין השניים כבר נראו אחרת לגמרי. נשיקה ראשונה ורומנטית בים, ארוחות ערב משותפות עם החתולה ליזה וקצת טאצ' נשי לעיצוב הדירה של דניס – כולם תפסו מקום של כבוד בשגרת החיים. אלא שגם בקרקע יציבה יש לפעמים סדקים, ונדמה שאחד כזה נוצר בכל פעם שהבועה הזוגית של הדר ודניס מתפוצצת.


דווקא ברגעים החברתיים שגורמים לדניס לפרוח מול אנשים חדשים, צפינו בהדר לוקחת צעד אחורה ומסתגרת. הפעם הראשונה הייתה כשהתמקד בשיחה עם המדריך המקומי בירח הדבש ולא בה, השנייה כשחשף קצת יותר מדי מידע בפני השף בסדנת הבישול האיטלקית והאחרונה במפגש הזוגות. להדר לקח אמנם קצת זמן להתרגל לתשומת הלב שבן הזוג שלה מושך, אבל בפעם השלישית היא כבר השאירה את דניס להתחרות על תפקיד מסמר הערב – ואפילו נהנתה מזה.


וזה לא התהליך היחיד שהשניים עברו. אין ספק שהנסיעה המתוכננת של דניס ליפן הצליחה לערער את הדר, שהבהירה לו שכנראה לא תהיה פה כשיחזור. הצהרה שללא ספק הניעה את דניס לחפש פתרון למצב. השיעור החשוב שאפשר ללמוד ממשבר הנסיעה של השניים הוא אסטרטגיית היציאה ממנו. הם התנהלו באופן בוגר, השיגו פשרה שמתאימה לשני הצדדים והוכיחו עד כמה חזקה מערכת היחסים שלהם כזוג. 


כשהדר פגשה את חמותה - זה מה שקרה בחתונה של הדר ודניס

"תילחמו בשדים שלכם". מילה מהדר

"הגעתי לתוכנית די סקפטית לגבי העובדה שאצא עם זוגיות, אבל נחרצת בדעתי לעבור תהליך עם עצמי ועם הפרטנר שאקבל. באתי בידיעה ובהחלטה שגם אם לא יהיה חיבור בינינו, אנחנו נמצא את הדרך לצלוח 42 ימים בהנאה. הכי חשוב לא לוותר עד שאתם בטוחים ש'זה לא זה'. תתמודדו ותילחמו בשדים שלכם במקרה ויש לכם אפילו ספק קטן שזה יכול להיות 'זה'. להיכנע זה הכי קל ופחדני אבל להחליט שמתמודדים עם ההווה זה אמיץ"

"כיף שיש מישהי לסמוך עליה". מילה מדניס

"אופטימיות וספונטניות אצלי הם שם המשחק, הגעתי בשביל החוויה ובאופן קלישאתי עברתי תהליך. השכלתי להפנים את טיבה של תקשורת משותפת, פשרות, הקשבה ובעיקר הבנתי ששניים יכולים להיות טובים יותר מן האחד. אני אמנם לא פריק קונטרול, אבל ממקום של רווק שרגיל כל חייו להסתדר לבדו, הבנתי כמה כיף שיש מישהי שבאמת אפשר לסמוך ולהשען עליה"

וואלה, זכיתם: הנשיקה הראשונה

אם היינו צריכים לבחור רגע אחד רומנטי של הדר ודניס, הוא ללא ספק היה הנשיקה אל מול השקיעה בים. ברגע הזה, חומות ההגנה של הדר ירדו אחת אחרי השנייה, וסוף סוף נולדה לה זוגיות חדשה. אנחנו אמנם לא יודעים מה יקרה איתם בסוף אבל העובדה שהדר הצליחה לעבור את משוכת הרושם הראשוני, שכללה חשש מהמוצא הרוסי בתוספת גינונים ורגישות מצד החתן, כבר אומרת עליהם הכל

ומה ליעל דורון היה להגיד על זה?


Big In Japan

הנסיעה המתכוננת של דניס נפלה עלינו כמו רעם ביום בהיר. אחד הזוגות המאוהבים שיש לנו העונה, הגיע למבוי סתום כשדניס הודיע על שלושה שבועות של נתק ממש בסיום הצילומים. מה עשתה הדר? הודיעה לו שכנראה לא תהיה פה כשיחזור. מה הפחד שעומד מאחורי ההצהרה שלה, והאם דניס באמת חושב כמו רווק תל אביבי?

זה מה שבאמת עומד מאחורי המשבר הזוגי


מבחן החבר'ה

אחרי ששרפו את רחבת הריקודים והבטיחו לתת צ'אנס אמיתי לזוגיות ביניהם, הדר ודניס עבדו קצת על הבונדינג ואנחנו פנינו לאורחים בחתונה. למה הדר צריכה להיות שובבה יותר, האם דניס בוכה בסרטים ועד כמה הם הצליחו לנבא את עתיד הקשר?אתם החלטתם: מה הסיכוי שהדר ודניס יישארו יחד?

הסיפורים שהסעירו אתכם

בכל שבוע התרגשנו איתם, כעסנו, צחקנו, בכינו ובעיקר התאהבנו בזוגות של חתונה ממבט ראשון

הקשר בין אריק הקשר בין אריק חביב לאביבה תבורי נחשף

חדי העין מביניכם הבחינו שבין האורחים בחתונה של דובי ואריק, ישב והתרגש גם ערן ברנע, בן זוגה לשעבר של אביבה תבורי. בדיקה קצרה גילתה לנו שערן שייך למעגל החברים הקרובים של אריק, והשניים שומרים על קשר מזה 12 שנים. אבל הגילוי המסעיר והמפתיע באמת הוא ניסיון השידוך שלא צלח בין אביבה לאריק לפני שנים, הרבה לפני שהיא וערן הפכו לזוג


אז מה השתבש בשידוך של אריק ואביבה?רוני ונעם רומזים על עתיד משותף

אנחנו עדיין לא יודעים מה יעלה בגורל הזוגיות של רוני ונעם, אבל סטורי אחד העלה בנו את החשד שאולי מדובר בסיפור האהבה שלו קיווינו. אמנם בהתחלה הגובה של נעם היה דיל ברייקר עבור רוני, אבל עם הזמן הביטחון שהעניק לה כבש אותה ובסופ"ש הזוגות הם כבר דיגמנו זוגיות צמודה במיוחד. אז מה היה בסטורי? זה בדיוק הזמן לגלות


לסטורי המחשיד של רוני ונעם

מאיפה מור מוכרת לנו כל כך?

ברגע שראינו את מור לרמן מתכוננת לחתונה הלבנה שלה, התגנבה לליבנו התחושה שאת הכלה הזאת כבר פגשנו בעבר. וכמה שאנחנו אוהבים להיות צודקים. שברנו קצת את הראש אבל אז מצאנו את ההוכחה שזאת ממש לא ההופעה הטלוויזיונית הראשונית שלה, ולמעשה כבר ראינו אותה על המסך אי שם בשנת 2017


באיזו תוכנית מור לרמן הופיעה בעבר?

איך הגר וניר מבלים בהסגר הקורונה?

אם יש אנשים חיוניים שעזרו לנו להתמודד עם הסגר של הקורונה, הם ללא ספק הזוגות של חתונה ממבט ראשון. בואו, בזמנו רובנו פשוט רבצנו על הספה בחוסר מעש, רק מחכים לראות מה קורה במערכות יחסים של אנשים אחרים. ואולי זה סתם אנחנו. אז עד שנגלה מי מהזוגות נשאר ביחד, ביררנו איך הם בילו בהסגר הביתי


זה מה שהזוגות עשו בזמן משבר הקורונה

איך הגר הגיבה לתקרית האלימה במכולת?

הגר משה בסך הכל רצתה ללכת לקנות חלב, כשאחת מצופות התוכנית זיהתה אותה ברחוב והחליטה להביע בפניה את דעתה הנחרצת. הגר אולי הייתה עם משקפי שמש כדי לצמצם מגע ולא לשמור על קשר עין, אבל זה לא מה שמנע מעוברת האורח לירוק על הרצפה לידה


הפרטים המלאים על התקרית שחצתה את הגבול

מה דנית עושה אחרי כל מקלחת?

לא כל כך פשוט להתכונן לחג הפסח כשיש לכם כלבה מתוקה בבית, ובמיוחד כשניקיון נמצא בראש סדר העדיפויות, כמו במקרה של דנית. אז אם גם אתם חייבים שכל פריט יהיה מונח במקום, הגעתם למקום הנכון. ביקשנו מדנית כמה טיפים שיעזרו לנו לשמור על הסדר בבית, והנה הם לפניכם


אל תפספסו: הטיפים של דנית לבית מבריק

המחמאות של מאור על השיזוף של נעם

אם אתם מכורים לתוכנית, אתם כבר בטח יודעים שמפגש הפסגה בין כל הזוגות הוא אחד מרגעי השיא של העונה. כשרוני ונעם פגשו לראשונה את מור ומאור, הגיעו גם המחמאות המוגזמות לגוון העור השחום של נעם, מבטי הקנאה של מור ובעיקר ההרגשה שמדובר בדאבל דייט עם הרבה מתח באוויר.


זה מה שקרה במפגש הזוגות

הבן של דובי מגיב על הסערה עם אריק

לא מעט דרמות עברו על משתתפי התוכנית בסופ"ש הזוגות, אבל הבולטת ביניהן הייתה המשבר בין דובי לאריק. רגע אחרי שידור הפרק, עומרי, הבן של דובי, לא יכול היה להתעלם ממה שקרה על המסך ופרסם פוסט בו הוא מחזק את אמא שלו


מה הבן של דובי כתב בפוסט?

רוני ונעם

אם יש זוג שמעלה לנו בכל פעם חיוך על הפנים, אלה רוני ונעם. אי אפשר להתעלם משמחת החיים שלהם, וכמעט קשה לזכור שההתחלה לא בדיוק עברה על מי מנוחות. בפעם הראשונה שהשניים נפגשו מתחת לחופה, רוני התאכזבה מהמראה החיצוני של נעם אבל מהר מאוד הבינה שגובה מתקשר אצלה לביטחון, ולנעם יש כבר דוקטורט בתחום. או שאולי התבלבלנו עם ניר? בכל מקרה, עניין הביטחון הוא אישיו מרכזי בחייה של רוני, שבעקבות המלחמה ביוגוסלביה התנתקה משורשי המשפחה, מה שהוביל אותה לחיפוש מתמיד אחר מקום שיהיה עבורה בית.


אנחנו מקווים שהיא תמצא אותו עם נעם, אבל עד שנגלה אם החלום יהפוך למציאות, יש עוד כמה מכשולים שצריך לדבר עליהם. כמו למשל עניין הביטחון שהזכרנו קודם. רוני ונעם הם היחידים מבין הזוגות שבילו במשך 24/7 יחד. היא הגיעה לתהליך היישר ממיאמי, הוא חזר לא מזמן אחרי עשור של מגורים באוסטרליה, כך שעבורם התהליך הפך לחופשה אחת שלמה. אלא שאין טוב בלי רע (ולהפך), ורוני שיתפה את נעם בחשש שלה מהיעדר ביטחון כלכלי.


השניים עברו את המשוכה הזאת, ואפילו פיתחו שפת עיניים מיוחדת, אבל החששות לא לגמרי חלפו. לפחות לא מהצד של רוני, שבערב הראשון שבילתה ללא נעם הציפה את החשש מהיום שאחרי סיום התהליך. הפחד: כשהמצלמות יכבו - גם הקשר ידעך? זאת הייתה הפעם הראשונה שנעם התאכזב מההתנהגות של רוני, אבל גם במקרה הזה השניים הצליחו לפתור את הבעיה בחדר המומחים. מאז הם עלו על הגל, ואפילו כיכבו בסופ"ש הזוגות עם כימיה שלא ראינו כבר הרבה זמן.


כשהחיוך של נעם לא ירד מהפנים, בואו להיזכר באלבום החתונה

"עברתי אוקיינוס שלם של רגשות". מילה מרוני

"אני נמצאת במקום אחר ממה שהייתי בו, היום קשה יותר לערער אותי כלפי המקום שאני נמצאת בו. אני לא בן אדם קל, כדי לחיות איתי 24/7 צריך קיבולת והתמזל מזלי וזה היה נעם. יש לי נטייה להגיד שאני לא תלויה באף אחד ואני לא רוצה להיות תלויה באף אחד, ולא, לא באמת. מה שעברתי זה משהו מאוד חזק, זה אוקיינוס שלם של רגשות, והעוצמות של הרגש הן כל כך גדולות, שהרבה פעמים קשה לקבל את הדבר הזה. אבל אני לומדת לאט לאט"


"הבנתי דברים משמעותיים על עצמי ועל זוגיות". מילה מנעם

"התהליך הגיע אלי בדיוק בזמן הנכון, חזרתי לארץ בעיקר כי בשנים האחרונות הרגשתי כמיהה לאהבה. לעולם לא חשבתי שאמצא את עצמי על המסך בעיקר כי חששתי מפגיעה בפרטיות. היום אני יכול לומר שזה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות. התהליך עצמו דחף אותי להתמודד עם קשיים ומהמורות שיש בכל זוגיות, להיות סבלני אך גם להגיד מתי משהו מפריע לי ולהיות כן עם הצד השני. עצם העניין שיש מצלמות ומיקרופון מחובר, זה לא נתן מקום לבריחה כך שגם בימים שממש קשה ואולי רציתי להתעלם מקונפליקט מסוים שקרה במהלך היום, הכל הוצף בסוף היום והכריח אותי להתייחס לזה. לא אגיד שהיה פשוט, אבל בהחלט עזר לי להבין דברים משמעותיים על עצמי ועל זוגיות"

קרב המתיחות, התחלנו

לא סתם אמרנו שרוני ונעם מעלים לנו חיוך, ובמקרה הזה פשוט התגלגלנו מצחוק. מה לא היינו עושים כדי להיות זבוב על הקיר בזמן מלחמת האוכל שלהם? פייר, כמעט הכל. זה התחיל בלימון, עבר למים, משם לקמח על הראש ולקינוח טחינה בפנים

אז מי המנצח? ההכרעה בידיים שלכם


המבחן של רוני

החשש של רוני מעתיד ללא מצלמות עם נעם, גרם לה לשלוף את תוכניות החירום מהמגירה. בפגישה עם חברה, היא ניסתה לדמיין איך יראו החיים ביום שאחרי התוכנית אבל על הדרך כמעט ושיבשה את היחסים כבר בשלב הזה. למרות הקושי, נעם הצליח לעמוד במבחן של רוני ולזהות את המנגנון ההישרדותי שלה. אז מה בכל זאת הצליח לאכזב אותו?

איך נעם הצליח לעמוד במבחן של רוני?


מבחן החבר'ה

הרבה לפני המבחנים של רוני לנעם וקצת אחרי שהשניים נפגשו מתחת לחופה, תפסנו את האורחים בחתונה הכי שמחה לסשן גילויים קצר. בדקנו איתם האם הלילה יסתיים בכפיות, מי יהיה יותר רומנטי ומה נסגר עם החריימה של נעם? תביאו ביס


אתם החלטתם: מה הסיכוי שרוני ונעם יישארו יחד?

SPOTTED#

איפה מור ומאור בילו יחד ומה בדיוק קורה בין דנית ואריק?
רגע לפני שנגלה מי מהזוגות יזכה לסוף מהאגדות ומי יפריד כוחות, אספנו את הרגעים של משתתפי חתונה ממבט ראשון מחוץ למסךSPOTTED#

איפה מור ומאור בילו יחד ומה בדיוק קורה בין דנית ואריק? רגע לפני שנגלה מי מהזוגות יזכה לסוף מהאגדות ומי יפריד כוחות, אספנו את הרגעים של משתתפי חתונה ממבט ראשון מחוץ למסך

הגר וניר

המסע של הגר וניר התחיל ברגל ימין, עם קפיצה למים העמוקים של הבריכה בגן האירועים בו התחתנו. אבל כבר בירח הדבש במוסקבה, הלחץ של הגר נתן את אותותיו. ככל שהיא נכנסה עמוק יותר לתוך הסטרס, ככה גם הביטחון של ניר בקשר גדל, או כך לפחות זה נראה. אול אין, בלי פחדים, רק מחויבות. מה שלא בדיוק עזר לצד השני, וגרם להגר להרגיש לבד בסירה.


מאז הם עברו תהליך ארוך שבו מילת המפתח היא איזון. בוויכוחים הראשונים, הייתה זו הגר שהתמודדה עם הקושי של הסיטואציה. וניר? הוא בעיקר ניסה להבין אותה. אלא שהיא ביקשה ממנו את החופש להתמודד לבד, מה שלא בדיוק תרם לדינמיקה ביניהם. בסופו של דבר, הגר סיפרה לניר על העזיבה של אביה, חלק בסיפור החיים שלה שיכול להסביר למה קשה לה לסמוך עליו. ברגע שהיא התקרבה, היחסים התחממו ומכאן הגיע תורו של ניר לקחת צעד אחד קדימה.


הצעד הזה הגיע בסופ"ש הזוגות. במהלכו, היינו עדים לריב נוסף, אלא שהפעם ניר דווקא נפתח. הוא הסביר להגר שלאורך החיים למד לשמור את הקלפים קרוב לחזה, ושיתף אותה בקושי לראות אותה מתרחקת בכל פעם מחדש. אי אפשר היה לפספס את החיבוק, שפתח את הדלת לנושא האינטימיות ואפילו גרר נשיקה ושינה משותפת בימים שלאחר מכן. השאלה הגדולה כרגע היא – האם הם יצליחו להתקדם הלאה בלי לחזור בכל פעם שני צעדים אחורה?


רוצים לקפוץ למים העמוקים? זה מה שקרה בחתונה של הגר וניר

"כל יום ניסיתי מחדש". מילה מהגר

"אני מרגישה שנכנסתי הגר אחת ויצאתי אחרת. למדתי בתהליך הזה קודם כל לאהוב את עצמי על האומץ והכנות, על הרצון האמיתי לעשות שינוי. על זה שלא ויתרתי לעצמי, וקמתי כל בוקר בכוונה לעשות דברים אחרים. אני יודעת שלא תמיד הצלחתי והרבה פעמים ברחתי לאוטומט, אבל מבטיחה שכל יום מחדש ניסיתי. למדתי לסלוח לעצמי על כשלונות ועל זה שאני הולכת תמיד בדרך הקשה. ולמדתי לשחרר כי לא הכל צריך ללכת בדרך שלי, להכיר את עצמי כל כך טוב, גם את הצדדים הפחות יפים שלי ולדעת איך להתמודד איתם. בעיקר, למדתי לא לפחד"

"הבנתי שלא הערכתי את עצמי מספיק". מילה מניר

"זה תהליך מטלטל שבו למדתי להכיר ולהעריך את עצמי יותר טוב. הבנתי שלא הערכתי את עצמי מספיק, שיש לי רגישויות שלא הייתי מודע אליהן ושיש לי סבלנות ואורך רוח. למדתי עד כמה אני שקוף, כמה אני מגיע עם האמת שלי, ושיש נשים שמפחדות להיפגע ולכן מנסות להרחיק מהן כמה שרק אפשר. למדתי שהגישה של 'להתייחס בטוב גם כשקשה' לא תמיד מתקבלת בהבנה, שלפעמים כדי להתקרב צריך לשים את עצמך במקום פגיע, דווקא בגלל שהצד השני צריך אותך כרגע יותר ממה שאתה צריך אותו. והאמת? להתמיד בטוב זה שווה"

החיקוי של הגר וניר

אם לכולם יש מה להגיד על הזוגיות שלהם בחתונה מבט ראשון, זה לגמרי מתבקש שהגר וניר יקבלו חיקוי בארץ נהדרת. ואכן הם חלקו את הכבוד להדליק משואות נפרדות בספיישל יום העצמאות, כשמאחורי הדמויות עומדים שני כהן ואורי לייזרוביץ'. אז מה היה להגר וניר להגיד על זה?

אלה התגובות של הגר וניר לחיקוי


הגברים בוכים בבוקר

במפגש הזוגות, ניר והגר הצליחו סוף סוף לסדוק את החומה המטאפורית שניצבה ביניהם ולהיפגש באמצע הדרך. ניר הצליח להביע את עצמו, ואפילו הזיל דמעה או שתיים כשסיפר על הקושי שלו לחשוף את רגשותיו בפני אחרים. כך קרה שהגר התחילה לדאוג קצת יותר לו ופחות לעצמה, ולא בטוח שזה דבר רע

זה למה הריב של הגר וניר הוא הדבר הכי טוב שקרה להם


מבחן החבר'ה

החתונה המרגשת של הגר וניר הציבה רף ציפיות מאוד גבוה, ואיך לא כשמתחת לחופה עומדים להם שני אנשים שמחזיקים יחד בשמונה תארים? אבל עזבו את הפרטים היבשים, כי ביררנו עם האורחים בחתונה איזה סודות הם יכולים לחשוף, והנה הם לפניכםאתם החלטתם: מה הסיכוי שהגר וניר יישארו יחד?

הקבוצות הסודיות של חתונה ממבט ראשון

מפגשים קבועים בווידאו, פרשנים ייעודים בלייב באינסטגרם, חבורות גברים סודיות בוואטסאפ ועשרות קבוצות פייסבוק פרטיות. אפרת וכטל בדקה איך חתונה ממבט ראשון הפכה לתופעת צפייה משותפת שסוחפת את המדינה - כזאת שחייבים לצפות בה דווקא בלייב, דווקא ביחד וחובה בקול רם

הקבוצות הסודיות של חתונה ממבט ראשון

מפגשים קבועים בווידאו, פרשנים ייעודים בלייב באינסטגרם, חבורות גברים סודיות בוואטסאפ ועשרות קבוצות פייסבוק פרטיות. אפרת וכטל בדקה איך חתונה ממבט ראשון הפכה לתופעת צפייה משותפת שסוחפת את המדינה - כזאת שחייבים לצפות בה דווקא בלייב, דווקא ביחד וחובה בקול רם

תראו, זה שאני מכורה לחתונה ממבט ראשון זו לא כזו חוכמה. כרווקה, אני ללא ספק קהל שבוי, כזו שיושבת עם פנקס ועט ומשרבט מסקנות מאבחנותיהם של הפסיכולוגים המלווים, מנהלת עם עצמי מיני סשן טיפולי ומרגישה מוכנה יותר, מכילה יותר ופתוחה יותר לקראת כל דייט חדש. אבל ממני ועד לרגע בו שלמה ארצי בוחר להקדיש ל"חתונה" את הטור השבועי ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, משווה את הליך הקמת ממשלת האחדות לתהליך שעוברים הזוגות בתוכנית, יש כבר הבדל. בימים שכולם בבית ונטפליקס אמור לשלוט ביד רמה, חתונה ממבט ראשון הצליחה לפלס את עצמה אל לב מדורת השבט עם קהל מגוון בכל הגילאים, המינים, המעמדות והסטטוס הזוגי.


"האמת היא שיש לנו קבוצת וואטסאפ עם כל הנשים והגברים, שמדברים בה באופן שוטף ובזמן פרק אנחנו נזרוק איזו מילה או שתיים, כדי שיחשבו שאנחנו איתם, אבל בפועל, פתחנו קבוצה פרטית שיש בה חמישה גברים ואנחנו מכורים ל'חתונמי'", אומר רונן מבאר שבע, סוכן ביטוח שצופה באדיקות עם ארבעה חברים קרובים, כולם נשואים עם ילדים, בגילאי ה-40. בקבוצה לצד רונן נמצאים מורה, בנקאי, עובד בתעשייה האווירית ואיש עסקים. הנשים אגב לא צופות איתן. "זה מצחיק, יש אחד אפילו בתוך הקבוצה הבטוחה שלנו שעדיין כנראה מרגיש צורך להצטדק, והוא תמיד אומר שהוא רואה עם אשתו, אבל אנחנו יודעים שהיא נרדמה מזמן".


למה דווקא העונה הזאת מושכת יותר?
"זה שילוב של אין כדורגל והיינו הרבה זמן בבית, ומה אני אגיד לך - הליהוק פשוט מצוין. חלק בהרמוניה וחלק בתאונה. העונה זה פשוט טירוף, כשהיה לקט או ביבי דיבר יותר מדי, ממש התבאסתי שאין לי את הממתק של הסופ"ש, וסופ"ש הזוגות? חיכיתי לזה חד משמעית. את לא מבינה. לא הסכמתי לעשות כלום. ואין מצב לא לראות בשידור חי, אני חייב לראות באותו הרגע, כדי לדבר בקבוצה, זה חלק מהכיף לראות ביחד ולהגיב אחד לשני. לנתח את זה ולהתעצבן. זה ממש כמו לראות כדורגל. ההסתמסויות הן בול כמו תוך כדי צפייה במשחק".


על מה למשל?
"'וואי איזה מהלך ניר עשה', 'בואנה הגר דפקה פאול' ו'אין מאור שוב קיבל כרטיס צהוב'. מה שכן, ניר, אם אתה קורא את זה, אתה מוציא אותנו לא טוב. גבר. תעשה קצת פאשלות, אתה עושה לנו שם רע. בכלל, אנחנו מתים על מאור, אנחנו רוצים לצרף אותו לחבורה שלנו, הוא נראה לנו אחלה גבר. ועם דניס אנחנו הכי מזדהים. הוא מצחיק כזה, וחמוד, וגם עושה טעויות ולא תמיד מבין אותה".


בתור גברים נשואים, אולי חלק מהנאת הצפייה זה הגעגוע לתקופת הרווקות?
"האמת, לא רק שלא גורם לי להתגעגע, זה רק גורם לי להעריך. בטלוויזיה זה נראה מה זה מתיש. אין לי שום רצון לחזור לשם. כשאתה נשוי ואתה רואה את זה, אתה מבין שעולם הרווקות כל כך לא זוהר, וזה מה זה קשה. זה עושה טוב לחיי הנישואים".


כך הפכה חתונה ממבט ראשון לתופעה - היכנסו לכתבה המלאה

דנית ואמיר

חברות. זה הבסיס עליו מונחים יסודות היחסים של דנית ואמיר, והשאלה הגדולה היא האם מכאן הם יצליחו לצמוח? נקודת הפתיחה שלהם התבססה בעיקר על דמיון, אבל כבר בירח הדבש שמענו על הפערים ברחובות ברלין. השתיקות שם – התשוקה לא, אבל אולי היא עוד תגיע בהמשך. למרות התקוות שטיפחנו, גם בארץ הם נתקלו במכשולים, כשהבולט ביניהם היה ריב סוער בעקבות הודעת וואטסאפ שלא נענתה בזמן.


במשך ארבע שעות דנית חיכתה לתגובה על הודעת בוקר טוב ששלחה לאמיר, ללא מענה. בתום ארבע השעות היא הזעיקה את יעל הפסיכולוגית לשיחת חרום, צעד שעודד את אמיר לחשוף את הלחץ שהוא מרגיש בתוך מערכת היחסים הזאת. הציפייה להתנהג כמו זוג נשוי, הרצון של דנית בחיזורים וכן, גם השינה באותה המיטה – כולם דברים שגורמים לו להרגיש לא בנוח. כך קרה שעם המעבר לדירה המשותפת, הם התפצלו איש איש ומיטתו.


באופן מפתיע, המאורע שהצליח לקרב ביניהם הוא דווקא מפגש הזוגות. שם לשניהם היה ברור מה סדר העדיפויות. קודם הזוגיות, אחר כך הריכולים. הם שמרו אחד על השנייה בצורה יוצאת דופן, וגם כשניתנה להם הבמה שמרו על פרופיל נמוך. הפגישה עם החברים של אמיר, קרב הכריות שאיפס את סידורי השינה למצב ההתחלתי וסופ"ש רומנטי שעורר לא מעט תהיות - כל אלה עומדים בין הצלחת הקשר לבין הפרדת כוחות.כאן הכל התחיל, בואו להיזכר בחתונה של דנית ואמיר

"נלחמתי כמו לביאה". מילה מדנית

"אני מרגישה שנלחמתי כמו לביאה כל החודשיים האלה, עברנו כל כך הרבה תהפוכות, עבדנו מאוד קשה להגיע לפה, אז מסקרן לראות מה יצא מזה. כל רגע פה הוא הרבה יותר ממה שהוא בחוץ"

"עדיין בתוך המערבולת". מילה מאמיר

"למדתי כמה משמעותי המקום של החברים והמשפחה בחיים שלי. זה מקור כוח עצום עבורי. למדתי איך שומרים על ראש פתוח ונמצאים בסיטואציה בלי לנסות לשפוט ולהגדיר אותה, אלא פשוט להיות נוכח. ולמדתי גם שיעור על תקשורת ועל ריאליטי, היום אני עדיין בתוך המערבולת"

הווידוי של אמיר

דחייה היא נושא שקשה לכולנו להתמודד איתו – צד אחד רוצה קצת יותר מהשני ומשהו במערכת היחסים מתחיל להתערער. השאלות החשובות באמת הן, האם משיכה יכולה להתפתח עם הזמן ומה עושים כשלא מוצאים את המילים הנכונות?

זאת הסיבה שאסור לנו לשפוט את אמיר זהבי בגלל הווידוי האמיץ שלו

למה דנית ואמיר צריכים להישאר ביחד?

התהליך של חתונה ממבט ראשון אוטוטו מסתיים, רגע ההחלטה מתקרב בצעדי ענק ועכשיו זה הזמן של דנית ואמיר להחליט האם לתת צ'אנס לזוגיות גם בחיים האמיתיים. שנייה לפני שזה קורה, חזרנו אל הסיבות שבגללן הם צריכים להמשיך יחד

אלה הסיבות שדנית ואמיר צריכים להישאר יחד


מבחן החבר'ה

את הדמעות של דנית היה קשה להסתיר. הרגע שאליו התכוננה סוף סוף הגיע, והנה היא פוגשת את החתן המיועד – אמיר. בזמן שהשארנו אותם להיכרות אחד עם השנייה, שאלנו את החברים מה דעתם על ההתאמה. על מי הימרו שיהיה הרומנטיקן בקשר ומה באמת מסתתר בבקתה של אמיר בפינלנד?


אתם החלטתם: מה הסיכוי שדנית ואמיר יישארו יחד?

אחת שהתחתנה

לא מזמן הייתה זו בת אל לוי שהחליטה לעשות את הצעד האמיץ, ולצעוד אל עבר החופה כשגבר זר לחלוטין מחכה לך שם. היא אמנם כבר סיימה את התהליך, אבל גם מהקצה השני של העולם לא שוכחת את החוויה ויש לה לא מעט טיפים לזוגות שלנו. בטור שבועי היא מייעצת להם איך להתמודד נכון עם האתגרים בדרך למערכת היחסים שמתנהלת מול מדינה שלמה


כל הטיפים של בת אל לוי לזוגות של חתונה ממבט ראשון

יומנה של ארוסה

התקופה שלפני החתונה יכולה להיות מלחיצה אבל היא גם זמן טוב לחשבון נפש. בין בחירת אולם לדיג'יי וצלם, ארוסה טרייה ניצלה את הזמן כדי לבחון את האתגרים שהזוגות נתקלו בהם. כי זה לא משנה אם זה קשר של 42 ימים או של 10 שנים, כנראה שבכל זוגיות יש בכל זאת כמה דברים שחוזרים על עצמם


יומנה של ארוסה: האתגרים שלימדנו אותנו שיעור חשוב בזוגיות

מור ומאור

הסוף כבר ידוע. מור ומאור אמנם פירקו את החבילה אבל אי אפשר להתעלם מהדרך שלהם בתוכנית. על הנייר, כל אחד מהם הוא בדיוק מה שהשני צריך. מור ורבלית, סוחפת ויודעת לעמוד על שלה, מאור שקט, אדיש ואוהב נשים עוצמתיות. אבל בסופו של יום, כשמור התיישבה על הרצפה ומאור התבצר כהרגלו על הספה – משהו ביניהם לא הצליח להיפתח.


מאור חווה ממור דחייה כבר בירח הדבש. היא ביקשה ממנו זמן להתמודד עם הסיטואציה, ובעיקר זמן לעכל את הפער בין החתן לו ציפתה לזה שקיבלה. מהרגע שחזרו ארצה, כבר אפשר היה לזהות שלמכשול הגדול ביניהם קוראים תקשורת, ומלומדים כבר יודעים שבלי תקשורת אין מערכת יחסים. השניים פתחו דף חדש, אבל המחלוקות צצו שוב כשנושא האינטימיות עלה על הפרק.


מור ביקשה אינטימיות רגשית לפני אינטימיות פיזית, בזמן שאצל מאור הכפתור עובד בדיוק להפך. שניהם נכנסו ללופ, שהסתבך עוד יותר בבוקר היום השני של סופ"ש הזוגות. מור ראתה פתאום צד אחר לגמרי בבן הזוג שלה - ורבלי, כריזמטי ובעיקר מתקשר – אבל לא איתה. ברגע הזה היא הבינה שמאור מרגיש נוח יותר עם הזוגות שהרגע פגש, אבל כשזה מגיע אליה זה פשוט לא עובד. את הדרך חזרה הביתה היא בחרה להעביר בשינה במושב האחורי, צעד שסימן עבור מאור את ההתחלה של הסוף. אחרי מספר ימים בהם לא דיברו, מאור כינס את יעל ודני לשיחה משותפת מור והטיל את הפצצה – זהו, נגמר לו האוויר.


תלבשו לבן ובואו להיזכר בחתונה של מור ומאור

"שונאת פרידות". מילה ממור

"אני שונאת פרידות, אף פעם לא הייתי טובה בפרידות. מעטים האנשים שיודעים מי אני וכמה אני רגישה, כמה מתחת לכל הדבר הזה יש פשוט מישהי שרוצה שיאהבו אותה בלי לשפוט. באמת ניסיתי, ואני גאה בעצמי שנשארתי למרות שהיה קשה. היה לי קשה מאוד להוביל את הסירה הזאת לבד, אני לא כזאת חזקה – אבל אני תמיד אנסה להיות. באתי לבד ואני אצא לבד, אבל זה לבד אחר, לבד שלא מפחד מהעדר הצלחה. מאמינה שיהיה בסדר, אלה דמעות של תקווה"

"מרגיש פספוס". מילה ממאור

"אני לא שמח ממה שקרה – ממש ממש לא. אבל הגעתי להחלטה שזה מה שאני רוצה לעשות כי זה לא עושה לי טוב. זה מרגיש לי פספוס בעיקר, איזושהי החמצה מאוד גדולה שבסוף כל אחד פה רואה איזושהי תמונה אחרת לגמרי"

הסטורי שבלבל אותנו

רגע לפני שמאור הודיע על הכוונה לסיים את התהליך עם מור, הרשת עדיין געשה סביב השאלה – האם מור ומאור ביחד? מה שתרם לשמועות הם שני סטוריז שבני הזוג העלו באותה השעה וככל הנראה גם מאותו המקום, רמז לכך שהם מבלים יחד. הקונספירציות התחילו לרוץ, עד שקיבלנו את התשובה הסופית – כבר לא

לכל הפרטים על הסטורי של מור ומאור


פה חשדנו: הסיבות לפרידה של מור ומאור

הכתובת אולי הייתה על הקיר אבל אם להודות באמת, לא ציפינו שהגרנד פינאלה של מור ומאור יהיה פרידה, לפחות לא באמצע הדרך. חשבנו שהנה נפתח עוד דף חדש, עוד צעד אחורה כדי להתקדם שניים קדימה, אבל למאור היו תוכניות אחרות. אז חזרנו אחורה כדי להבין מה הוביל אותו לצעד הדרמטי, ולמה הוא לא הכין את מור מראש?

לכל הסימנים שהביאו לפרידה של מור ומאור


מבחן החבר'ה

אם הייתם שואלים את האורחים בחתונה של מור ומאור, מבחינתם הייתה לנו כאן התאמה. הוא מופנם, היא יודעת בדיוק מה היא רוצה וביחד השמיים היו יכולים להיות הגבול. אז מה הקרובים אליהם חשבו על קונספט החתונה הלבנה ואיזה סקופ גילינו על מאור?אתם החלטתם: מה הסיכוי שמור ומאור יישארו יחד?

מה למדנו מהזוגות?

כשזה מגיע למערכות מסתבר שאנחנו נותנים חשיבות מופרזת לרושם ראשוני, מסיקים יותר מדי מסקנות ושואלים פחות מדי שאלות. הזוגות של חתונה ממבט ראשון העזו לתת סיכוי לאהבה אמיתית מול המצלמות - ואנחנו הרווחנו כמה שיעורים חשובים שיעזרו בחיפוש הפרטי שלנו אחרי אהבה

כולנו שטחיים - כולנו מפסידים

אחד הדברים הראשונים והכי חשובים שלמדנו העונה הוא באיזו קלות דעת אנחנו פוסלים מערכות יחסים פוטנציאליות. כל אחד ואחת מאיתנו נתקל בזה, יצאנו לדייט שהיה יכול להיות מושלם, אבל האף לא סימטרי, השערה הסוררת עושה לנו צמרמורות, והקמיצה והאמה בערך באותו האורך אז אין סיכוי. מוגזם, אבל הגיוני. הטרגדיה הגדולה היא שאנחנו חיים עם זה בשלום, מספרים לעצמנו שוב ושוב שזה מה שיפה וסקסי בעינינו, שמשיכה היא הדבר הכי חשוב בתחילת קשר. בסופו של דבר, המציאות העגומה היא שאנחנו נשארים לבד, מפספסים היכרויות ומפסידים ערימות של אהבה. רק קחו דוגמה מהסיפור של רוני ונעם, ותבינו איך גם רושם ראשוני יכול להשתנות.

גם לרומנטיקה יש גבול

כולנו רוצים להרגיש נחשקים וכולנו גם נשמח למחוות רומנטיות ברמה כזאת או אחרת, אבל באותה נשימה יש מכסה מסוימת של רומנטיקה שאפשר להכיל, ובמיוחד בתחילת הקשר. מחוות תכופות עלולות לגרום לצד השני להיבהל ולברוח. כן, גם אם מדובר בקראש רציני, שני הצדדים צריכים מרחב וזמן כדי לעכל את הרגשות שמשתוללים בתוכם. אינטליגנציה רגשית היא המפתח לרומנטיקה נכונה. שני הצדדים צריכים לקרוא את הסיטואציה, להבין מה הקצב של הפרטנר ולהשתדל לצעוד לצידו לאורך הדרך. כי אם חס וחלילה מישהו יצעד מהר מדי או לאט מדי, הוא יגלה מהר מאוד שהוא צועד לבד. רק תשאלו את ניר והגר מה עודף רומנטיקה עלולה לגרום לזוגיות.

קחו הפסקה אחד מהשנייה

אנחנו לא אומרים שזה יהיה קל, אבל לפעמים קצת ספייס הוא דבר הכרחי. לפעמים הביחד יכול לגרום לנו לאבד את הפרופורציה ולשכוח את ה"אני" בתוך ה"אנחנו". כן, גם בני זוג שנמצאים בתוך מערכת יחסים מושלמת חייבים לקחת זמן איכות עם עצמם, לא רק כדי שהם יוכלו להתגעגע, אלא גם כדי לחשוב איך אפשר לחזק את מערכת היחסים. זו אינה קלישאה. דברים שרואים מכאן בהחלט לא רואים משם. אנחנו חלילה לא ממליצים להפריד כוחות בשיאו של ריב ולישון בנפרד, אבל לכל אחד מבני הזוג צריכה להישמר האופציה לצאת מהסיטואציה ולראות איך הדברים נראים מבחוץ. ואם אתם לא מאמינים לנו, רק תראו איך לילה אחד בנפרד גרם להדר ודניס לראות את כל הבעיות שלהם בבהירות, וחסך משניהם כאב לב מיותר.

הדשא של השכן לא ירוק יותר

לכל זוג בלי יוצא מן הכלל יש את החוזקות לצד החולשות שלו, וכולם חווים מכשולים בדרך. כן, גם הזוג הדביק הזה שלא מפסיק להתלטף בפומבי, מחביא לפחות שלד אחד בארון ומתמודד עם לפחות בעיה אחת שצצה כשהדלת נסגרת. אז גם אם אתם חושבים שהייתם רוצים להיות במצב שלהם, אתם פשוט לא יכולים לדעת שהדשא שלהם באמת ירוק יותר. קחו למשל את סופ"ש הזוגות, אף אחד לא היה יכול לנחש שבתחילת הדרך רוני ונעם וגם הדר ודניס חוו בעיות. עם זאת, כלפי חוץ היה מדובר בחלום בלהות עבור מור ומאור. מה שחשוב לזכור הוא שכל אחד מקבל טופס חיים שונה, אז אל תנסו להציץ ולהעתיק את התשובות, כי בניגוד לבגרות בהיסטוריה כאן אין תשובה שהיא לא נכונה.

זה השיעור החשוב שכולנו צריכים ללמוד מהזוגות של חתונה ממבט ראשוןמה למדנו מהזוגות?

כשזה מגיע למערכות מסתבר שאנחנו נותנים חשיבות מופרזת לרושם ראשוני, מסיקים יותר מדי מסקנות ושואלים פחות מדי שאלות. הזוגות של חתונה ממבט ראשון העזו לתת סיכוי לאהבה אמיתית מול המצלמות - ואנחנו הרווחנו כמה שיעורים חשובים שיעזרו בחיפוש הפרטי שלנו אחרי אהבה