רמת GUN: נאור סוכר נגד חיים כחלון

רשתות חברתיות, אינסטגרם

נאור סוכר

בן 28 מרמת גן, נשוי. נחשב עד לאחרונה ליעד מודיעיני זוטר, חלק מהחבורה שסובבת את עמיר מולנר ומקורב לעמוס לביא, אך בשנה האחרונה סומן כיעד משמעותי, מסוכן וחסר מעצורים. ב-2020 נעצר והואשם בפרשת סחיטה חמורה של מסעדן מראשון לציון, שכללה בין השאר איומים טלפוניים, ירי והשלכת רימוני הלם, על רקע חשד לגניבת גידולי קנאביס. סוכר הורשע במסגרת עסקת טיעון ונידון ל-18 חודשי מאסר בפועל. מאז שחרורו הסתכסך סוכר עם עבריינים באזור המרכז סביב עסקאות במטבעות קריפטו והימורים לא חוקיים. גם מולנר ולביא ניתקו איתו קשר. "הוא טיפוס שנותן לאחרים ללכלך עבורו את הידיים", אמר עליו עבריין מהאזור. "הבעיה שלו היא שיותר מדי אנשים התרחקו ממנו. הוא צבר יותר מדי אויבים".


חיים כחלון

בן 43 מפתח תקווה, נשוי בשנית ואב לארבעה. גדל בשכונת פרדס כץ שבבני ברק, על גבול רמת גן, בתקופת מלחמת הכנופיות באזור. שירת בחיל הגנת הגבולות בערבה, ולאחר שהשתחרר הקים חוות סוסים שבה הכיר את עמיר מולנר. מאוחר יותר למד עיצוב שיער אצל שוקי זיקרי, פתח מספרות מצליחות בתל אביב וברמת גן והיום עובד מביתו. בעבר נחשד בהנחת מטען ליד בית אחותו בעקבות סכסוך משפחתי אך שוחרר מחוסר ראיות. מעצב שיער שהפך, בזכות החברויות שרקם עם בכירי העבריינים, למגשר שזוכה לאמון ולכבוד בעולם התחתון. "כולם אוהבים את חיים", אמר עליו עבריין ממרכז הארץ. "הוא נאמן, חבר טוב, אח. מילה שלו זו מילה. הוא יודע לגעת באנשים. יש לו מספיק כושר שכנוע כדי לגרום לאסקימוסי לעבור לנגב". בין השאר השתתף בסולחה הגדולה שנערכה בפברואר האחרון בין עמוס לביא ואייל נגר. עם חוג חבריו נמנים לביא, עמיר מולנר, שלום דומרני, ערן חייא והתאומים שון ודין קסנטיני. לא נחשב ליעד מודיעיני עד לאחרונה, אך עלה על הכוונת בעקבות האירועים האלימים ברמת גן.


איתי חכם

בן 30, מקורב לכחלון. לא נחשב ליעד בולט של המשטרה, אך בין השאר עלה על הרדאר כשהצטלם עם גור האריות שהוברח מירדן. "הופתענו שהיה שלושה מקרים בשבוע אחד שבו עבריינים ניסו לפגוע בו, הוא לא עבריין דומיננטי ברמת גן", אמר לאחרונה גורם במשטרה.

mako

ניסיון חיסול בדיזנגוף

אוגוסט 2022

סוכר, כחלון ואדם נוסף נוסעים בג'יפ מרצדס בתל אביב בשעת ערב. ברחוב דיזנגוף הומה האדם מתקרב לג'יפ אופנוע ועליו שני רוכבים רעולי פנים. אחד הרוכבים יורה לעבר הרכב. השמשות מתנפצות אך סוכר וכחלון (בתמונה) ניצלים. במשטרה מעריכים כי סוכר היה היעד לחיסול בעקבות סכסוך עם עבריינים מבת ים, אך בחקירה טוען סוכר כי הוא לא מצוי בסכסוך עם איש. לא נעצרים חשודים. שבועות אחדים לאחר מכן הידידות בין סוכר וכחלון מסתיימת. עבריין מקומי אמר ל-mako כי "היה ביניהם סכסוך על ענייני אגו ועל כסף. חיים נפגע מאוד מנאור והחליט לנתק מגע. נאור היה מופתע, אבל כלום לא עזר".

פרטי

מטען בבית הוריו של סוכר

אוקטובר 2022

מטען צינור מושלך לעבר בית הוריו של סוכר ברחוב מיתר ברמת גן בשעה שהעבריין נמצא בקרבת מקום. המטען מתפוצץ אך לא גורם לנפגעים ולנזק. המשטרה מעריכה כי באירוע מעורב ארגון פשיעה ערבי שנשכר על ידי עבריינים המסוכסכים עם סוכר אך לא מצליחה לעצור חשודים במעשה. "לנאור יש הרבה סכסוכים עם עבריינים מרמת גן ומחוץ לאזור", אמר ל-mako עבריין ממרכז הארץ, "מדובר על דברים שקשורים לכל מיני עסקאות במטבעות קריפטו והימורים. הוא צבר לעצמו יותר מדי אויבים שמחפשים אחריו. בהתחלה היו אזהרות וזה עלה בהדרגה עד לרמת חיסול ממשי".

רשתות חברתיות

יריות על ביתו של סוכר

אפריל 2023

רעולי פנים רכובים על אופנוע יורים כ-15 כדורי אקדח על מכוניתו ועל ביתו של סוכר ברחוב הגלגל. "עבריינים העבירו לסוכר מסרים אבל כנראה הוא לא הבין או לא רצה להבין. הוא מסוכסך עם לא מעט עבריינים בכיר וזה רק עניין של זמן שיפגעו בו פיזית", טוען עבריין ממרכז הארץ, "זה לא ייפסק. הוא מסוכסך עם חיים (כחלון) ועבריינים בכירים שניתקו מגע ממנו"

מצלמת אבטחה

שבועיים של רימונים ומטענים

מאי-יוני 2023

שבת, 27.5: רעול פנים אורב לאיתי חכם ליד ביתו בשדרת הנרקיסים ויורה בו. חכם נפצע באורח קל עד בינוני ברגלו ומפונה לטיפול בבית החולים. ראשון, 28.5: מטען חבלה מאותר ליד בית הוריו של סוכר. רביעי, 31.5: שוטרים מוזעקים לשכונה שבה מתגורר חכם בעקבות דיווח על קול נפץ ומגלים רימון הלם שהושלך על ביתו. באותו לילה נורות יריות לעבר בית הוריו של סוכר ומטען נוסף מונח בחצר הבניין. שני, 5.6: חכם נעצר בחשד למעורבות באירועי הירי והמטענים. ההערכה היא שבמשטרה מבקשים למנוע מעשה נקמה. רביעי, 7.6: מטען חבלה מתפוצץ בשעת לילה מאוחרת בבני ברק בסמוך לפיצוצייה השייכת לאביו של סוכר. אין נפגעים, למקום נגרם נזק קל. שישי, 9.6: מטען חבלה מתפוצץ ליד בית אביו של חכם. אין נפגעים.

מד"א

ניסיון חיסול ברחוב רש"י

יוני 2023

מטען מתפוצץ בשעת בוקר ברחוב רש"י ופוצע באורח קשה אופנוען המוכר למשטרה כמקורב של סוכר. חמישה עוברי אורח נפגעים באורח קל מרסיסים. בעקבות ניסיון החיסול מחליטה המשטרה להעביר את הטיפול בפרשה ליחידה המרכזית של מחוז תל אביב. "נכניס הרבה כוחות ונטריד אותם על בסיס יומיומי", אומר קצין משטרה ל-mako. "מי שירים את הראש ייעצר מיד. לא ניתן להם לנשום". ביום רביעי פושטים החוקרים על בתיהם של כחלון וחכם בניסיון לאתר חומרי לחימה וראיות. כחלון נלקח לחקירה ומשוחרר כעבור שעות אחדות.

דוברות המשטרה

רימון מושלך על בית עו"ד, סוכר נעצר

סוף השבוע האחרון

ביום חמישי לפנות בוקר מושלך רימון הלם לעבר בית ברחוב העמל ברמת גן שבו מתגורר עבריין המעורב בסכסוך. מאוחר יותר מגלה עורך דין המייצג את אחד הצדדים רימון הלם קשור לדלת ביתו בפתח תקווה. בלילה עוצרת המשטרה את נאור סוכר ואת אחד מחבריו בדירה בתל אביב שבה מאותרים חומרי חבלה.

חדשות 12, ארכיון "עובדה"

עוד חוזר הפיצוץ

רמת גן חוזרת לימי מלחמת הכנופיות

הסכסוך האלים מעלה בקרב ותיקי ר"ג זיכרונות לא סימפטיים. בשנות ה-90 היטלטלה העיר בקרב מדמם בין ארגוני פשע מקומיים: כנופיית רמת עמידר, שבראשה עמדו התאומים יוסי (משמאל בתמונה) ורוני הררי – גובי חובות מטילי אימה של יעקב אלפרון שהקימו ארגון משלהם לאחר שהאלפרונים נכנסו לכלא; וכנופיית פרדס כץ מבני ברק בהנהגת יצחק "חישי" חדיף (מימין בתמונה).

כשיוסי הררי נאסר ב-91' הוא מינה תחתיו את אמיר זכריה, שחיסולו ב-93' נתן את האות למלחמה. בין 95' ל-97' חוסלו שישה בני אדם: חמישה תושבי פרדס כץ (בהם הרב שמעון חדיף, אחיו הבכור של חישי) ונער בן 16 מרמת עמידר – אחיינם של האחים הררי. ניסיון כושל לחיסול רוני הררי הוביל לגל מעצרים ולגיוס עד מדינה: חדיף וההררים נעצרו, ועמיר מולנר מרמת עמידר, שנחשד במעורבות בשורה של חיסולים ובשני ניסיונות לחסל את חדיף, עזב את הארץ. ב-2004 חוסל עד המדינה בנסיבות שלא פוענחו עד היום ומולנר חזר לישראל. ב-2007 נערכה סולחה בין חדיף ויוסי הררי והסכסוך בא לקיצו. לסיפור המלא

"נאור לא מבין עם מי הוא הסתבך. כדאי לו לעזוב את רמת גן"

מפלס האלימות עולה, עבריינים מזהירים מהסלמה והתושבים בחרדה: "אנחנו מופקרים"

פרטי, פייסבוק

בשבועיים האחרונים נראה כי קצב האירועים האלימים בין סוכר לבין כחלון וחכם הולך וגובר. השבוע התברר כי חכם נהנה מתוספת כוח משמעותית: האחים מתן, אושר, אלי ועומרי ארביב מחדרה (שלושת הראשונים בתמונה, מימין לשמאל. אשתו של חכם היא גיסתו של אלי ארביב). "הם לא רואים אף אחד בעיניים", אמר ל-mako עבריין מרמת גן, "הם כמו כרישים – כשהם נושכים הם לא משחררים. הם לא יתנו לו לנשום. נאור לא הבין עם מי הוא הסתבך. מצא עם מי להתעסק". "החשש הגדול הוא שעבריינים בכירים מהמרכז והשרון יגיעו מהמרכז להתערב בסכסוך", אמר קצין בכיר במשטרה. "העובדה שהאחים ארביב תומכים בחכם יכולה לגרום לעוד עבריינים להיכנס למלחמה ולהפוך את העיר לזירת קרב".

אוליבייה פיטוסי / פלאש 90

בינתיים, המשטרה נראית חסרת אונים ותושבי העיר חיים בחרדה. ראש העיר כרמל שאמה הכהן, ששוהה בחו"ל, כתב לאחר ניסיון החיסול בתחילת השבוע ש"אין סיבה לשינוי השגרה". ראוי לציין שמנכ"ל העירייה הוא מוטי כהן שכיהן כמ"מ מפכ"ל המשטרה עד לפני שנתיים וחצי. "רמת גן הפכה לבירת הפשע החדשה של ישראל", אמר השבוע ליעד אילני המתמודד לראשות העיר, "התושבים מרגישים שאין להם ביטחון אישי". "נהיה מפחיד לגור בשכונה", אמר תושב העיר ל-mako, "אנחנו חיים כמו קזינו, לא יודעים מתי הכדורים או המטען יעופו עלינו. אנחנו מופקרים, המשטרה לא קיימת".


פרטי

"ברמת גן יש מחסנים של אמצעי לחימה שיכולים לחמש פלוגות שלמות של יחידות קרביות בצה"ל: רובים, אקדחים ורימוני הלם", סיפר עבריין מקומי. "ברגע שעברו לפגוע בבני משפחה הקווים האדומים לא קיימים יותר. יעופו פה טילים על בתים ואני פוחד שייהרגו חפים מפשע. חיסולים כאן זה עניין של זמן". סוכר, מעריך העבריין, יהיה האיש שישלם על הסכסוך בחייו: "הוא עשה טעות כשהתחיל עם איתי. הוא ישלם על זה בריביות. כדאי לו לעזוב את רמת גן".